فناوری و سرویسهای مبتنی بر مکان

Location-based technology and services
توضیحات این برنامهبا بهره گیری از فناوری های موقعیت یابی ماهواره‌ای امروزه مجموعه متنوعی از سرویسهای مبتنی بر مکان در قالب نرم افزارهای کاربردی در اختیار عموم قرار دارد. نمونه ای از این موارد شامل سرویس‌های مکانیابی و مسیریابی شهری، اجاره خودرو،‌ مدیریت ناوگان و رصد تجهیزات می باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود انواع سرویس های مبتنی بر مکان در فضاهای بسته (که دسترسی به سرویس‌های ماهواره‌ای را غیر ممکن می سازد) در دهه آتی به بهره برداری برسد. در این پنل تخصصی برآنیم تا ضمن مرور فناوری‌های کلیدی مکان‌یابی و مسیریابی در داخل و خارج ساختمان، چالشها و چشم انداز توسعه سرویس‌های مربوطه را با حضور متخصصین و کارآفرینان این حوزه به بحث و گفتگو بگذاریم.

مکان:

     دانشگاه تهران

زمان:

دوشنبه 2 تیرماه 1399 از ساعت 16:30 تا 18:00

درباره پنل تخصصی فن آفرینی

شرکت فناوری سروین با همکاری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، پژوهشکده فناوری‌های همگرا، و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مجموعه گردهمایی هایی را در حوزه علوم و فناوریهای نوین مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، اینترنت اشیاء، سرویس های مبتنی بر مکان و پردازش ابری به صورت ماهانه برگزار می کند. اهداف این سمینارها عبارتند از:
- ایجاد بستری برای معرفی توانمندی های علمی و ایده های نوین دانشگاهیان به سرمایه گذاران و صاحبان صنایع
- ایجاد فرصت برای صاحبان صنایع به منظور انتقال نیازها و چالش ها به جامعه علمی کشور
- آشنایی سرمایه گذاران با فرصتهای حمایت از پیاده سازی طرح های نوین در صنایع
هر برنامه به موضوع مشخصی در زمینه یکی از موضوعات فوق با هدف معرفی تکنولوژی های روز دنیا و روند های جهانی و ایران، فرصت ها و چالش های مربوطه می پردازد. این گردهمایی ها با سخنرانی فردی کلیدی در موضوع برنامه به همراه یک پنل تخصصی و فرصت مکفی برای پرسش و پاسخ و تعامل با حضار برگزار می گردد.

اعضای پنل

دکتر فرشاد لاهوتی

استاد دانشگاه تهران و Caltech

دکتر سروش بیات

از همراه اول

مهندس علی الهی

از شرکت تپسی

مهندس پیام آراسته

از شرکت بلد

حامیان برگزاری: